Svatby na Zámečku Vysoká Lhota

Svatební sezóna roku 2024 otevřena!

Zámeček nabízí zázemí pro uspořádání svatby pro max. 100 lidí. Na zámečku si můžete vybrat nejméně
ze dvou obřadních míst, k dispozici dostanete prostor venkovské stodoly pro uspořádání svatební hostiny
se základními svatebními dekoracemi, zázemí pro catering a v případě zájmu také koordinaci obřadu
a ozvučení obřadu v ceně pronájmu místa.

Při plánování svatby Vám nabídneme servis v podobě vyzkoušených dodavatelů s ukázkami jejich práce.

Zámeček Vysoká Lhota otevírá svatební sezónu 2024, nabízí vysokou flexibilitu při plánování Vaší svatby. Naplánovat si tak můžete svatbu svých snů dle vlastního scénáře.

Součástí programu svatebního dne nabízíme zdarma degustaci vín z moravy a moderovanou prohlídku pro svatebčany. 

Variantnost obřadního místa

Svatební obřady v Zámečku Vysoká Lhota nabízejí nevěstám a ženichům možnost zvolit si pro svůj velký den některé z nejmalebnějších míst v celém historickém areálu. Párům se otevírá široká škála možností, které zahrnují romantický obřad přímo před zámeckými dveřmi, idylické místo pod stromem v popředí zámečku, místo pod historickými schody nebo klidnou louku jen kousek od areálu. Každé z těchto míst nabízí jedinečný výhled a atmosféru, které dodávají svatebnímu obřadu neopakovatelný ráz. Navíc mají svatebčané možnost vybrat si typ slavobrány, která bude rámovat jejich obřad. Máme k dispozici dřevěnou slavobránu, která symbolizuje dveře do nové životní etapy, nebo kovovou, jež lze okouzlivě vyzdobit tak, aby připomínala vchod do zámecké zahrady. 

Pokud mají snoubenci zájem o konzultaci formy obřadu, je možné využít klasickou cestu matriky (spádově patříme pod obec Čerčany) nebo zažít neobyčejný zážitek v podobě husitsko-evangelického svatebního obřadu s řadou náboženských rituálů, které pouze posvětí na celý život.  

Pro hostinu je k dispozici tradiční stodola

Pro svatební hostinu nabízí zámecký areál venkovskou stodolu, která běžně slouží jako výstavní místo pro historické kočáry a povozy. V případě konání svatby je nutno stodolu z části vyklidit a připravit ji pro svatební veselí. Prostor stodoly je vhodný tak pro max. 100 lidí s ohledem na výběr stolů.  Lze umístit kulaté i hranaté stoly. V případě konání svatby je nutno se domluvit na výzdobě, kterou z části nabízí svatební místo, z části si zdobí nevěsta dle vlastního vkusu. Ke konání hostiny je možné využít také venkovní stany, které lze napojit na stodolu, čímž vznikne i taneční prostor pod střechou, Veškeré podrobnosti ohledně prostorového uspořádání je nutno domluvit osobně. 

Příjezd snoubenců na koních

Pokud si snoubenci přejí opravdu pohádkovou svatbu, je možné při příchodu k obřadu přijet na koních. Secvičení a trénink dramaturgie nástupu je nutné naplánovat předem. 

Svatební focení s koňmi

Ke svatebnímu focení je možné přizvat také koňský doprovod. Ideálně však v prostorech historického areálu, tak aby se lépe soustředili. V případě přání focení mimo areál, je nezbytné počítat s větší časovou náročností. Zapojení koní do svatebního dne není součástí ceny za pronájem prostor.

Ceník

Pronájem celého historického areálu 

od pátku (17:00) do neděle 13:00

30 000 Kč

Konání obřadu

pronájem historického areálu půl den

7 000 Kč

Svatba na klíč

pronájem celého historického areálu od pátku (17:00) do neděle (13:00), koordinace příprav a svatebního dne, pokoje pro snoubence k dispozici během svatebního dne, DJ před obřadem a během obřadu, dekorace + portfolio dalších dodavatelů, svatební tradice 

55 000 Kč

Koordinace svatebního dne

Od rána do cca 19:00 dle harmonogramu svatby

7 000 Kč

Koně na svatbu

Cena se odvíjí od rozsahu zapojení

od 2 500 Kč

Hlídání a program pro děti

Cena se odvíjí od počtu dětí (součástí je dětský koutek)

od 2 500 Kč

Plánujete svatbu?