O nás

Zámeček Vysoká Lhota je multifunkční areál pro konání celoročních akcí.


Zámeček nabízí několik historických prostor vybavených pro konání letních i zimních akcí. 

Areál nabízí venkovní prostory pro letní dny, ale také útočiště pro případ nepříznivého počasí a zimy. Svatby na zámečku

Zámeček nabízí zázemí pro uspořádání svatby pro max. 120 lidí. Na zámečku si můžete vybrat nejméně ze dvou obřadních míst, k dispozici dostanete prostor venkovské stodoly pro uspořádání svatební hostiny se základními svatebními dekoracemi, zázemí pro catering a v případě zájmu také koordinaci obřadu a ozvučení obřadu v ceně pronájmu místa.

Prostory pro soukromé oslavy, dílny pro malé
i velké a mnoho dalšího 

Pro uspořádání akcí pro menší počet lidí máme na zámečku k dispozici bývalou zámeckou kuchyň pro cca 30 lidí. Kuchyň je dekorována historickými exempláři.Prostor je v zimě vytápěn, K dispozici je také kuchyňský kout a pípa. 


Prohlídky Muzea kočárů, postrojů a koňských sedel

Uvidíte postroje a sedla z mnoha známých filmů, seznámíte se s postroji a doplňky k zapřahání kočárů. V sedlovně se nachází okolo 500 kusů exemplářů a poznáte například postroje a sedla z mnoha známých filmů, jako Juráškovo sedlo z pohádky Tři oříšky pro Popelku. Dále Vás průvodce seznámí se starobylým sklepením
z 11. století, a také s velmi zajímavou historií samotného zámečku.

Film a focení s dobovými rekvizitami

Zámeček Vysoká Lhota je sídlem firmy Equi-Hanuš s.r.o., která má mnohaletou tradici a bohaté filmové zkušenosti. Historické prostory Zámečku Vysoká Lhota je také možné využít pro natáčení reklam, filmů, seriálů atd. Zámeček samozřejmě ukrývá nespočet historických předmětů, které lze po domluvě na natáčení zapůjčit.

Koně na zámečku

Koně na Zámečku jsou součástí firmy Equi-Hanuš s.r.o. Lze je po domluvě využít při konání svatby (např. nástup snoubenců) a případně na svatební a jakékoliv jiné focení. Preferujeme focení uvnitř areálu. Spolupráce s koňmi je náročnou činností, tudíž tyto služby jsou vždy zpoplatněny nad rámec pronájmu prostor. 

Akce pro školy

Na zámečku je možno po individuální domluvě připravit také program pro školy. Základem každé exkurze je komentovaná prohlídka Zámečku Vysoká Lhota a Muzea kočárů, postrojů a sedel, dále po domluvě s lektorkou je možné program ještě rozšířit o přednášku a ukázku péče o koně a jezdectví. 

Z historie zámečku Vysoká Lhota

Zámeček Vysoká Lhota býval kdysi tvrzí. První zmínka se datuje již z 11. století. Z této doby se zachovalo sklepení, ve kterém je dnes dobová mučírna. Do 18. století tady žil rod Lhotáků, poté se stal majitelem Karel David, který byl odsouzen Marií Terezií za zradu k trestu smrti. Dalším majitelem byl hrabě Vrbata. Za dobu, kdy jej vlastnil došlo ke stavebním úpravám a přestavbě a objekt získal vzhled zámku. Pozdější osud objektu byl neradostný, neboť řadu let plnil funkci skladů. Dnes je v jeho prostorách umístěno Muzeum kočárů, postrojů a koňských sedel, které zde našlo krásné stylové prostředí. Dnešní zámeček je chráněnou památkou.

Navštivte nás!